Z prvního ročníku projektu Úřednický čin roku vzešlo jedenáct oceněných. U odborné poroty zabodoval v kategorii Týmová podpora také tým designu služeb NPI ČR, vedený Matějem Bacovským.

 

Malá skupina dokázala připravit redesign klíčových webových platforem pro učitele na základě výzkumu uživatelských potřeb. Za sebou už má například i spuštění informačního webu vedemeskolu.npi.cz a s ním souvisejících služeb pro ředitelky a ředitele českých škol.

Dobrý design služeb zaměřený na potřeby uživatelů dnes rozhoduje o úspěchu a neúspěchu online aplikací i offline produktů. Specialisty na uživatelskou zkušenost a design ale dosud mezi úředníky státu najdete jen výjimečně. Jednou z takových výjimek je tým Národního pedagogického institutu,“ komentují svou volbu pořadatelé.

Tým kromě Matěje Bacovského tvoří Josef Kocurek, Katarína Pribylová, Adam Melničák, Jan Kotek, Ondřej Štěpán, Anna Puchovská, Lea Belejová a Tomáš Hájek.


Úřednický čin roku vyhlašuje Sekce pro státní službu Ministerstva vnitra ČR spolu s neziskovou organizací Byro. Porota vybírala ze 130 nominovaných.


urednicky cin roku 2023

Další aktuality

19. červen 2024

Zveme vás na šestý ročník soutěže Učme chemii atraktivně

Pokud jste učitelé chemie a máte zajímavý projekt, se kterým byste chtěli seznámit veřejnost, neváhejte se přihlásit a soutěžit o zajímavé odměny.

Číst více

13. červen 2024

Bulharsko: novelizace zákona modernizuje odborné vzdělávání

Novelizace zákona o odborném vzdělávání a přípravě v Bulharsku představuje završení dvouletých diskusí zainteresovaných stran. Jaké zásadní změny přináší nová legislativa?

Číst více

03. červen 2024

Pojďte s námi bilancovat na festivalovém setkání Evropa jako education village

Festival se uskuteční 24. června na brněnském hradě Špilberk. Zveme všechny, kterým záleží na zlepšování kvality vzdělávání a věří, že všechno začíná setkáním.

Číst více

07. květen 2024

Spolupráce na podpoře škol: Kulatý stůl o roli průvodců ve školách

Kulatý stůl, který se konal 30. 4. 2024, otevřel diskuzi klíčových organizací působících ve vzdělávání o možné spolupráci při činnosti průvodců, jejichž hlavní rolí bude podpora škol spojená se zaváděním revidovaného RVP ZV.

Číst více

25. duben 2024

Zveme vás na mezinárodní konferenci pro budoucnost neformálního a formálního vzdělávání

Nenechte si ujít mezinárodní konferenci v Plzni o vzdělávání, které baví žáky. Hlavními tématy budou generace Z, její silné stránky a potřeby, mindset a motivace žáků a učitelů, wellbeing a práce s nadanými v rámci heterogenního kolektivu.

Číst více