Využití metody CLIL na 2. stupni ZŠ
Hashtagy: #clil #vyukaclil #rozvojjazykovychdovednosti
Typ vzdělávacího programu: Kolegiální hospitace
Vstupní úroveň účastníků: Vzdělávací program je určen pro učitele, kteří mají teoretickou znalost CLIL výuky včetně jazykové úrovně v anglickém jazyce min. A1+
Cíl vzdělávacího programu:
Účastníci budou po absolvování vzdělávacího programu schopni identifikovat cíle CLIL výuky, pojmenovat cíle a znaky CLIL hodiny, budou umět popsat, čím se liší CLIL výuka od běžné a tyto poznatky aplikovat ve své přípravě včetně odpovídajících cílů. Účastníci se dozvědí, jaké nástroje zvolit pro hodnocení, jak pracovat se slovní zásobou a odpovídající úrovní jazyka žáků.
Anotace vzdělávacího programu:
Zkušená paní lektorka účastníky kolegiální hospitace seznámí s využitím metody CLIL při výuce na 2. stupni ZŠ.
V úvodní části hospitace si představíme cíl a plán aktivity. Budeme se zabývat přínosy a riziky metody CLIL pro rozvoj jazykových a předmětových dovedností žáků a tipy na stavbu konkrétní výukové jednotky.
Během hospitace si představíme pedagogické postupy, jak lze vést hodinu s využitím metody CLIL, jaké používat nástroje pro hodnocení a jak pracovat s jazykovou úrovní žáků.
Na základě návštěvy konkrétní výukové jednotky budeme reflektovat a promýšlet stavbu CLIL hodiny, hledat shody a rozdíly mezi CLIL výukou a běžnou výukou, budeme analyzovat nástroje hodnocení, které je možné ve výuce uplatnit.
V závěru hospitace budeme diskutovat důkazy pro to, v čem je CLIL výuka posunem pro rozvoj žáků a pedagogů, včetně dalšího přesahu, a jakou roli tento typ výuky hraje v podpoře komunikace a spolupráce žáků. Účastníci budou moci sdílet náměty na další obohacení dané aktivity v kontextu vlastní třídy a vzájemně si předat inspirativní praxi.
Území: Domažlice, Klatovy, Tachov, Plzeň-jih
Číslo programuA319-95-141-252-KH-01 Kód programuA319 |
|
Garant
Mgr. Miroslava Sklenářová
775 571 656
|
Druh vzdělávání
|
Kraje
|
Datum konání
4. prosince 2025, 8:00–11:00
Cena
0,-Kč
|
|
||||
|
|
||||
|
|