Projekt Učení bez hranic nabídne ukrajinským žákům od 14. března možnost vzdělávání prostřednictvím televize a online platforem.

V projektu vzniknou videolekce pro žáky 5. až 11. ročníku. Každý den budou zveřejněny výukové materiály věnované jedné oblasti vzdělávání.

Následující lekce se budou vysílat od 14. března do 18. března (pondělí až pátek):

  • 14. března – ukrajinský jazyk
  • 15. března – matematika
  • 16. března – historie Ukrajiny
  • 17. března – ukrajinský jazyk
  • 18. března – matematika

Dětský televizní kanál Pixel bude vysílat lekce pro žáky 5. ročníku denně v 10:00 a pro žáky 6. ročníku v 11:00. PLUSPLUS , který je součástí média 1+1, bude vysílat lekce pro žáky tří ročníků: 7. ročník od 10:00 denně, 8. ročník od 11:00 a 11. ročník od 12:00. Regionální veřejnoprávní kanály budou v souladu s tím vysílat lekce pro žáky 9. ročníku v 10:00 a pro žáky 10. ročníku v 11:00.

Všechny zmíněné lekce můžete sledovat na platformách online televizí MEGOGO, Kyivstar TV, 1+1 video, sweet.tv – živě i v jakoukoliv vhodnou dobu zdarma.


„Učení bez hranic“ je společný vzdělávací projekt Ministerstva školství a vědy Ukrajiny, Ministerstva kultury a informační politiky, ukrajinských TV kanálů PLUS PLUS, Pixel a regionálních kanálů veřejnoprávního vysílání, stejně jako online TV platformy MEGOGO, Kyivstar TV, 1+1 video a sweet.tv.

Učení bez hranic je náš společný pokus ponořit studenty 5. až 11. ročníků do vzrušujícího světa nových znalostí prostřednictvím televize a online platforem. Má nám připomenout, že vše bude v pořádku a společně vybudujeme světlé zítřky,“ komentují projekt jeho autoři.

„Je to osmnáctý den brutální války Ruské federace proti Ukrajině. Ozbrojené síly Ukrajiny a jednotky teroristické obrany důstojně drží obranu našeho státu a odrážejí útočníky! Naším úkolem je nyní zorganizovat a spustit vzdělávací proces, alespoň tam, kde to bezpečnostní situace umožňuje. Za tímto účelem jsme spojili síly s kolegy a partnery a vyvinuli další nástroje pro distanční vzdělávání, jako je projekt Učení bez hranic,“ poznamenal ministr školství a vědy Serhii Shkarlet.

Projekt je realizován na základě celoukrajinského online rozvrhu – z iniciativy Ministerstva školství a vědy Ukrajiny, v jehož rámci se žáci 5. až 11. ročníku mohou zapojit do videolekcí zveřejněných na platformě YouTube. Kdokoli si může přidat nové lekce z rozvrhu do svého kalendáře Google, aby mohl dostávat upozornění na zahájení vysílání.


Odkazy:

Další aktuality

05. listopad 2024

AI vstupuje na pracoviště: co na to pracovníci?

Umělá inteligence mění evropský trh práce. Jak se k ní staví samotní pracovníci? Jejich pohled na problematiku zjišťoval Cedefop v šetření zaměřeném na dovednosti v oblasti umělé inteligence.

Číst více

04. listopad 2024

Snídaňové kluby mění české školy: Nová příručka NPI ukazuje, jak na to

Snídaňové kluby se stávají nedílnou součástí českých škol. Přicházíme s druhým vydáním metodické příručky, která školám poskytuje podrobný návod, jak snídaňové kluby zavádět.

Číst více

01. listopad 2024

V listopadu vystoupíme na veletrhu středních škol Schola Pragensis

Schola Pragensis představuje prestižní veletrh pražských středních škol, který každoročně pomáhá desítkám tisíc studentů s výběrem jejich další školy. Letos se veletrh bude konat od 21. do 23. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Číst více

31. říjen 2024

Instituce spojují síly pro rovný přístup a kvalitní vzdělávání  

K Memorandu o spolupráci v ukončování etnické segregace ve školství se připojilo také Ministerstvo pro místní rozvoj. V rámci memoranda se MŠMT spolu s partnery zavázalo poskytovat cílenou podporu zřizovatelům škol v lokalitách, které jsou nejvíce ohroženy možnou segregací.

Číst více

24. říjen 2024

Jaké jsou klíčové aktivity Národního metodického kabinetu v novém školním roce

Národní metodický kabinet pokračuje v podpoře českých škol při implementaci revidovaného kurikula. Mezi jeho hlavní činnosti patří tvorba ilustrativních vzdělávacích materiálů, systematické další vzdělávání učitelů a rozvoj učících se komunit.

Číst více