Na krajském pracovišti NPI v Liberci proběhla 1. dubna 2025 odborná konference zaměřená na bezpečnost ve školách.

 

Konferenci zahájil PhDr. Andrej Drbohlav s přednáškou, ve které se zaměřil na zásady bezpečného chování ve školním prostředí, reakce na krizové situace a analýzu reálných případů. Účastníci se seznámili s doporučenými postupy a naučili se identifikovat rizikové faktory, které mohou vést k mimořádným událostem.

Odpoledne probíhaly tři praktické workshopy. Zástupci Policie ČR vedli výcvik zaměřený na prevenci krizových situací a doporučené reakce při útocích ve školách. Armáda ČR v rámci programu POKOS seznamovala účastníky s obsahem evakuačního zavazadla a informovala o možnostech spolupráce se školami (projektové dny pro žáky, výcvikové tábory a jiné). Třetí workshop pod vedením Petra Hampachera z organizace Maják Plus se věnoval krizové intervenci a práci s traumatem. Pedagogové se naučili, jak správně komunikovat se žáky a rodiči v krizových situacích a jak zvládat stres při řešení mimořádných událostí.

Konference nabídla cenné poznatky a konkrétní postupy, které pomohou pedagogům lépe reagovat na krizové situace ve školním prostředí. Akce proběhla ve spolupráci s MAP IV Liberecko a byla vedena zkušenými odborníky na školní bezpečnost a krizové řízení.


Mohlo by vás zajímat


bezpecnost liberec

Další aktuality

26. červen 2025

Belgie zavádí profesní orientaci do školního kurikula

Belgie v roce 2024 zavedla ve všech školách Německojazyčného společenství rámcový plán profesní orientace. Žákům a žákyním umožňuje už v raném věku poznat svět práce.

Číst více

20. červen 2025

V sérii konferencí jsme představili revizi kurikula pro předškolní a základní vzdělávání

Šestnácti odborných konferencí k aktuálním změnám v rámcových vzdělávacích programech se zúčastnilo téměř 3 200 pedagogických pracovníků a pracovnic.

Číst více

06. červen 2025

Absolventi mohou v dodatku k osvědčení prokazovat svou kvalifikaci v IT oblasti

Od letošního roku mohou absolventi gymnázií prokazovat v celé Evropské unii svoje dovednosti v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Číst více

05. červen 2025

Evaluační nástroj pomáhá školám hodnotit praktické vyučování

Nový nástroj umožňuje vyhodnotit podmínky praktického vyučování, které probíhá na pracovištích zaměstnavatelů nebo škol. Pracovníkům středních a vyšších odborných škol pomáhá zkvalitnit žákovskou praxi a také si připravit podklady pro Českou školní inspekci.

Číst více

04. červen 2025

Novela školského zákona přináší změny v oblasti financování škol a prvky modernějšího vzdělávání

Pokud novela projde Senátem a podepíše ji prezident, začne od roku 2026 platit nový způsob financování škol a školských zařízení. Změny mají za cíl také zajistit spravedlivější přístup ke vzdělávání, posílit jeho kvalitu a přiblížit výuku aktuálním potřebám žáků i společnosti.

Číst více