EduRevue je magazín určený pedagogickým pracovníkům a pracovnicím, odborné veřejnosti a všem, kteří se zajímají o trendy ve vzdělávání.
České školství vstupuje do nové éry. „Ve školním roce 2025/2026 mohou základní a mateřské školy začít dobrovolně vyučovat podle revidovaných rámcových vzdělávacích programů. Tento krok představuje jedinečnou příležitost aktualizovat obsah výuky a zaměřit se na systematický rozvoj klíčových kompetencí žáků – dovedností, které jsou nezbytné pro úspěch v rychle se měnícím světě 21. století. Nové rámcové vzdělávací programy nejsou jen o přepsání dokumentů – jde o zásadní transformaci přístupu k výuce,“ říká šéfredaktorka EduRevue Markéta Beková.
Co najdete v novém čísle
Škola pro 21. století
Ondřej Neumajer, Eva Nečasová, Michal Černý, Bohumil Kartous a Zuzana Málková nám popsali, co by změnili v základní škole, kterou navštěvovali.
Mezi námi
České školy jsou plné skvělých učitelů a učitelek. Jednou z nich je Kateřina Čiháková, která je mimo jiné velkou propagátorkou badatelské výuky pod širým nebem. Co se ve školách děje po představení nových rámcových vzdělávacích programů, popisují ředitelé Ondřej Lněnička z pražských Modřan a Jan Kuzebauch z Kraslic. Ve velkém tématu se věnujeme učícím se komunitám a představujeme také konkrétní spolupráci v rámci projektu KOMPAS.
My jsme NPI
O tom, jak nyní přistoupit k úpravě školních vzdělávacích programů, s námi hovořil náš kolega Karel Tomek, který se tomuto tématu věnuje na kurzech, webinářích i v rámci Konzultačního centra NPI.
Další inspirativní čtení najdete na webu edurevue.cz.
Kateřina Čiháková se svou třídou, foto: EduRevue